Ιστορια
![2007. Έπαινοι δόθηκαν στις ζάντες Antares, Superleggera και Michelangelo II. Η ΟΖ κέρδισε ακόμη ένα βραβείο πολύτιμου σχεδίου στην Έκθεση Μοτοσυκλέτας στο Essen όταν το περιοδικό AutoBild δήλωσε ότι η ζάντα…](https://www.ozracing.com/cache/simpleimage/3210-2007-690x517.jpg)
2007.
Έπαινοι δόθηκαν στις ζάντες Antares, Superleggera και Michelangelo II. Η ΟΖ κέρδισε ακόμη ένα βραβείο πολύτιμου σχεδίου στην Έκθεση Μοτοσυκλέτας στο Essen όταν το περιοδικό AutoBild δήλωσε ότι η ζάντα Botticelli III ήταν "η καλύτερη ζάντα της χρονιάς". Εν τω μεταξύ, η ΟΖ λανσάριζε μία νέα γραμμή παραγωγής υψηλής τεχνολογίας, με την ονομασία HLT: High Light Technology.
![2007. Η ΟΖ φθάνει το απίστευτο ρεκόρ των 100 πρωταθλημάτων.](https://www.ozracing.com/cache/simpleimage/3222-2007-690x517.jpg)
2007.
Η ΟΖ φθάνει το απίστευτο ρεκόρ των 100 πρωταθλημάτων.